Rozliczenie pit 37 – Poznaj dostępne druki PIT w PIT programie

Gru 13

Rozliczenie pit 37 – Poznaj dostępne druki PIT w PIT programie

Rozliczenie pit 37 coraz bliżej, kiedy to wszyscy podatnicy uzyskujący przychód będą zobligowani do tego, by wypełnić swoje zeznania podatkowe, by następnie złożyć je do wskazanych urzędów skarbowych. Coraz większa liczba osób przekonuje się jednak do tego, że tradycyjne metody, jakie do tej pory były wykorzystywane przy wypełnianiu oraz dostarczaniu do fiskusa dokumentów, są bardzo żmudne oraz czasochłonne. Inaczej sprawa wygląda w przypadku aplikacji PITy program, która została stworzona właśnie w tym celu, by ułatwić obowiązek podatkowy niemal wszystkim podatnikom. Warto wskazać na fakt, że program PIT jest całkowicie darmowy i jego użytkowanie nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wystarczy jedynie, że na portalu klikniemy w odpowiednim miejscu, a program do rozliczania PITów w kilka chwil znajdzie się na naszym dysku i od tej pory będziemy mogli z niego korzystać bez jakichkolwiek ograniczeń.

Wiele osób obawia się tego, że program rozliczenie PITów przeznaczony jest tylko dla części podatników i mogą z niego korzystać tylko i wyłącznie określone grupy. Nic bardziej mylnego. Producenci aplikacji program do rozliczenia PITów dołożyli wszelkich starań, by program był jak najbardziej uniwersalnym narzędziem, które będzie służyć większości. Z tego też powodu, program jest na bieżąco aktualizowane i dodawane są do niego nowe funkcje, mające na celu ułatwienie pracy oraz dotarcie do jak największej liczby osób. PIT program posiada większość formularzy pit, które co roku jesteśmy zobligowani składać w urzędach skarbowych. Obok najbardziej powszechnych druków, po które Polacy sięgają najczęściej, jak PIT 37 czy też PIT 36, odnajdziemy tam jeszcze formularze PIT 38, PIT 28 czy też druk PIT 39.

Obowiązek podatkowy nie zawsze jednak odnosi się tylko i wyłącznie do złożenia tych podstawowych formularzy pit. Bywają bowiem takie sytuacje, kiedy konkretny podatnik ma zamiar skorzystać z odliczenia ulgi lub też części podatku, po spełnieniu odpowiednich kryteriów. Często do tego celu wykorzystywane są załączniki, które stanowią osobne pliki formularzy. Tutaj również nie musimy się niczym przejmować, ponieważ program PIT dostarcza nam wszystkie możliwe załączniki, które pozwalają na uzyskanie ulgi, na przykład ulgi internetowej czy tez rehabilitacyjnej. Nie musimy więc specjalnie udawać się do fiskusa, po to, by pobrać odpowiednie formularze, przyczyniające się do wykazania tych odliczeń.

Największą grupę podatników stanowią bez wątpienia osoby fizyczne. Jednak osoby prawne, które prowadzą różnego rodzaju działalności także objęte są obowiązkiem skarbowym i muszą składać swoje zeznania w fiskusie. Program rozliczania PITów przeznaczony jest również dla tych grup podatkowych, ponieważ w programie znajdują się druki, które są stricte przeznaczone właśnie dla przedsiębiorców i osób prawnych, które również pragną rozliczyć się szybko i bez najmniejszych problemów.

Z PITy program będziemy w stanie złożyć również korektę do zeznania, jeśli nastąpi pomyłka w naszym formularzu pit. Korekty możemy składać do wszystkich formularzy, jakie znajdują się w programie, dzięki czemu oszczędzamy mnóstwo czasu, który musielibyśmy spożytkować na chodzenie po urzędach skarbowych i pobieraniu odpowiednich dokumentów. Program do pitów pozwala nie tylko na szybkie wypełnienie druków, ale również za pośrednictwem innowacyjnego systemu e-deklaracji na bezpośrednią wysyłkę do wskazanego organu skarbowego, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie podłączenie do sieci internetowej i nasz PIT znajdzie się w urzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *